Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: TOP GUN - KVALIFIKACE, NOVINKY A ZPRÁVY

TOP GUN - KVALIFIKACE, NOVINKY A ZPRÁVY 3 roků 10 měsíců zpět #1233

 • Gimloo
 • Avatar uživatele Gimloo
 • Offline
 • Letec seržant F-15
 • Příspěvky: 90
 • Obdržená poděkování 3
 • Karma: 3
Vážení kolegové a chovanci na UVP a MB2, TOP GUN


po týdnech a měsících ladění a tvrdé práce je mi nesmírnou ctí vám zde prezentovat nové odznaky kvalifikací našich pilotů, které pro nás připravil náš vynikající kolega a nadaný grafik Gimloo. Tyto odznaky jsou i součástí našich nových podpisových proužků - ty zde uvádět nebudu, uvidíte je sami na místním fóru UVP.

U každého odznaku uvedu i základní údaje o tom, co daná kvalifikace obnáší, tudíž, co takový pilot umí - to abyste věděli, s kým máte co do činění.
Trainee

Tuto kvalifikaci získává automaticky každý student, který úspěšně složí přijímací zkoušku. Neumí v podstatě vůbec nic a nesmí proto létat bojové ani výcvikové mise, z výjimkou okruhů kolem letiště jak za příznivých, tak i zhoršených meteorologických podmínek. Platnost této kvalifikace je 1 měsíc.
Trainee Pilot

Pilot s touto kvalifikací úspěšně zvládl přezkoušení a základní pilotní výcvik. Je kvalifikován pro samostatné létání jak ve dne, tak i v noci, a to za jakýchkoli povětrnostních podmínek. Platnost této kvalifikace jsou 3 měsíce.
Pilot

Pilot s touto kvalifikací umí létat a navigovat ve dvojici v jakékoli denní době a za jakýchkoli povětrnostních podmínek. Toto je výchozí stupeň pro bojový výcvik. Platnost této kvalifikace jsou 3 měsíce.
Combat Pilot

Pilot s touto kvalifikací je schopen vést blízký vzdušný boj ve dne i v noci za jakýchkoli povětrnostních podmínek. Je kvalifikován pro bojové operace jako Wingman. Platnost této kvalifikace je 6 měsíců.
Section Leader

Pilot s touto kvalifikací už je schopen vést vzdušný boj za hranicí vizuální dohlednosti (BVR) ve dne i v noci za jakýchkoli povětrnostních podmínek, včetně oprávnění velet dvojici. Platnost této kvalifikace je 6 měsíců.
Flight Leader

Pilot s touto kvalifikací je plně schopen vést vzdušný boj za hranicí vizuální dohlednosti (BVR) ve dne i v noci za jakýchkoli povětrnostních podmínek proti všem typům cílů, včetně oprávnění velet roji. Navíc získává oprávnění vést samostatně výcvik v celém rozpětí své odbornosti. Platnost této kvalifikace je 9 měsíců.
Flight Instructor

Pilot s touto kvalifikací je plně kvalifikovaným bojovým pilotem a navíc má schopnost provádět i učit tankování za letu i veškerou bojovou taktiku. Platnost této kvalifikace je 9 měsíců.
Mission Commander

Pilot s touto kvalifikací je vycvičen pro samostatné plánování a vedení leteckých operací, včetně spolupráce různých typů letounů a koordinace s pozemními jednotkami. Kvalifikace zahrnuje i práci s nástroji pro vytváření misí v rámci DCS.
Platnost této kvalifikace je 12 měsíců.
Poslední úprava: 2 roků 10 měsíců zpět od PauraCZ.
Téma bylo zamčeno.

TOP GUN - NOVINKY A ZPRÁVY 3 roků 10 měsíců zpět #1234

 • Gimloo
 • Avatar uživatele Gimloo
 • Offline
 • Letec seržant F-15
 • Příspěvky: 90
 • Obdržená poděkování 3
 • Karma: 3
Qualified Instructor

Pilot s touto kvalifikací je plně kvalifikovaným bojovým a letovým instruktorem. Má odpovědnost za vedení výcviku i veškeré agendy školy. Zároveň je i certifikovaným display pilotem.
Platnost této kvalifikace je neomezená.
Honorary Member

Odznak, vyjadřující čestné členství ve Škole Stíhacích Letců - TOP GUN. Kolegové s tímto titulem jsou našimi spolupracovníky, kteří poskytují škole některé speciální služby. Tato hodnost je vyhrazena i pro kolegy z jiných letek, kteří s námi aktivně spolupracují ať již v rámci výcviku, či při společných misích.
Platnost této kvalifikace je neomezená.
Aggressor Pilot

Pilot s touto kvalifikací slouží v naší škole jako imitátor nepřítele a cvičný cíl. Jedná se o piloty, kteří jsou bývalými vojenskými letci, našimi dřívějšími studenty, nebo zkrátka lidi, jejichž pilotní a taktické schopnosti jsou pro náš výcvik nezbytné.
Platnost této kvalifikace je neomezená

Toto vše ke shlédnutí z UVP od Bimbáce
Téma bylo zamčeno.
Moderátoři: PauraCZ, Gimloo
Vygenerováno za 0.425 sekund